Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – czym osłonić okna?

Total
0
Shares
Roley zewnętrzne

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania są osłony okienne. Pełnią one wiele funkcji – zapewniają prywatność i bezpieczeństwo, chronią przed nasłonecznieniem oraz izolują od zimna czy wiatru. Obecnie można znaleźć na rynku wiele rozwiązań. Podpowiadamy zatem, na co warto się zdecydować.

Producent rolet zewnętrznych – co ma do zaoferowania?

Producent rolet okiennych (https://www.roletyalu.pl/) ma w swojej ofercie szereg osłon okiennych – od tradycyjnych aż po innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Masz do wyboru takie produkty, jak:

 • rolety zewnętrzne
 • rolety antywłamaniowe
 • okna, drzwi, bramy garażowe
 • kraty rolowane
 • bramy rolowane
 • rolety wewnętrzne
 • moskitiery
 • żaluzje wewnętrzne
 • żaluzje pionowe
 • żaluzje fasadowe
 • markizy.

Jak zatem widać – rozwiązań jest bardzo wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie producenci są niezwykle elastyczni i potrafią dopasować ofertę pod potrzeby konkretnego klienta. Na przykład gdy budynek ma okna o nietypowych kształtach. Rolety mogą być zatem wykonane na indywidualny wymiar i w pełni dostosowane do potrzeb klientów.

Warto zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie będzie dla ciebie odpowiednie. Rolety muszą spełniać swoje funkcje praktyczne – osłaniać od słońca, zapewniać prywatność oraz izolować przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto muszą jednak pasować do bryły architektonicznej budynku oraz estetycznie wpasować się w elewację.

W razie wątpliwości czy problemów z doborem odpowiedniego produktu, zawsze można zwrócić do się do obsługi sklepu.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Do popularnych i niezwykle designerskich rozwiązań należą rolety zewnętrzne, ale coraz większe grono entuzjastów zyskują żaluzje fasadowe.

Czym różnią się te dwa produkty? Przede wszystkim budową. Żaluzje zbudowane są z poszczególnych lameli, natomiast roleta stanowi jedną całość.

Oba rozwiązania mają swoje zalety i odpowiadają na inne potrzeby czy też upodobania.

Rolety zewnętrzne – dla zwiększenia bezpieczeństwa można się zdecydować na rolety antywłamaniowe. Montaż rolet zewnętrznych należy przewidzieć już na etapie budowy domu, co ułatwi wkomponowanie ich w fasadę. Rolety tego typu są nowoczesne i estetyczne, świetnie dopełniają elewację. Niewątpliwą zaletą rolet zewnętrznych jest nie tylko ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także świetna izolacja termiczna (warstwa powietrza między roletą a szybą pełni funkcję izolatora). Takie rolety przydają się więc nie tylko podczas gorących słonecznych dni (chociaż świetnie zaciemniają pomieszczenie, mówi się, że mogą obniżyć temperaturę nawet do 10 stopni Celsjusza, podczas gdy na zewnątrz panuje 35-stopniowy upał). Zimą skutecznie blokują „uciekanie” ciepła z pomieszczenia. Jako wadę można natomiast wymienić konieczność całkowitego lub częściowego (na przykład do połowy okna) zasłonięcia pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe – montaż żaluzji fasadowych nie nastręcza problemów, można je założyć nawet na nietypowych oknach czy w przypadku problematycznej fasady. Żaluzje te mają lekką konstrukcję i składają się z pojedynczych lameli, dzięki czemu można je dowolnie ustawiać. Żaluzje są również odporne na podmuchy wiatru. Ogromną zaletą żaluzji jest możliwość kontrolowania ilości światła, docierającego do pomieszczenia. Lamele można dowolnie ustawiać, co sprawia, że we wnętrzu nie musi być zupełnie ciemno. Żaluzje świetnie osłaniają przed słońcem, mają natomiast niewielki wpływ na izolację termiczną podczas chłodnych dni. Uwagę przykuwa ich nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy design, który idealnie dopełni każdą elewację.

Zarówno nowoczesne żaluzje, jak i rolety dają możliwość automatycznego sterowania. Ponadto mogą współpracować z systemami automatyki pogodowej w tak zwanych inteligentnych domach. Oznacza to, że reagują na sygnały, wysyłane przez czujniki wiatru i słońca. Nie trzeba wspominać, jak wygodne jest to rozwiązanie.

Żaluzje aluminiowe zewnętrzne

Jeśli chodzi o żaluzje, to do wyboru mamy przede wszystkim aluminiowe. Dzięki zastosowanemu materiałowi są niezwykle odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Lamele wykonane są w kształcie litery C lub Z. Te pierwsze mają zawijane krawędzie, dzięki czemu zyskują jeszcze większą trwałość, sztywność i odporność. Maksymalny kąt ich nachylenia wynosi 75 stopni. Lamele w literę Z wyposażone są z kolei w dodatkowy profil wygłuszający. Warto bowiem wspomnieć, że osłony okienne zewnętrzne (tak rolety, jak i żaluzje) zapewniają również izolację akustyczną. Żaluzje z lamelami w literę Z umożliwiają również całkowite zaciemnienie pomieszczenia i pełną ochronę przed nasłonecznieniem.

Żaluzje aluminiowe dostępne są zarówno jako żaluzje podtynkowe, jak i natynkowe. Warto wspomnieć również o tym, że są to produkty, które występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Pozwala to idealnie dobrać je do elewacji budynku.

Żaluzje drewniane

Na rynku dostępne są również żaluzje drewniane. Zastosowanie ich we wnętrzach nikogo nie dziwi. Świetnie dopełniają aranżacje w stylu boho czy też podkreślają nieco egzotyczny charakter wnętrza. Na rynku dostępne są jednak również żaluzje drewniane zewnętrzne. Produkowane są z klejonego litego drewna i występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Trzeba jednak przyznać, że jest to rozwiązanie niemalże ekskluzywne. Żaluzje takie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku zabytkowych budynków czy też domów w stylu śródziemnomorskim.

You May Also Like
Markiza tarasowa

Markiza czy żagiel co wybrać?

Zakrycie balkonu czy tarasu zwiększa ich funkcjonalność, umożliwia wygodniejsze użytkowanie latem, a jednocześnie chroni uprawiane rośliny przed nadmiernym, bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Do najbardziej popularnych rozwiązań możemy zaliczyć markizy tarasowe…
View Post

Rodzaje izolacji rurociągów

Rurociąg to urządzenie techniczne służące do transportu substancji w stanie skupienia pozwalającym na przemieszczanie czynnika w rurach z oprzyrządowaniem. Niezależnie od przenoszonych substancji, konstrukcje te wymagają ochrony. Stosuje się zabezpieczenie…
View Post

Czym jest silikon sanitarny?

Przeprowadzając remont kuchni lub łazienki, nie sposób nie natknąć się w końcu na kwestie związane z uszczelnieniem i wypełnieniem szczelin pomiędzy ścianą, lub podłogą, a armaturą łazienkową oraz sprzętem kuchennym.…
View Post