Dlaczego warto kupić używanego SUV-a?

Total
0
Shares
kluczyki samochodowe

SUV-y to obecnie jedne z najpopularniejszych na świecie samochodów – w tym również w Polsce. Zakup nowego auta tego typu wiąże się ze znaczącym wydatkiem, dlatego też wielu polskich kierowców decyduje się na używany egzemplarz. Czy takie rozwiązanie się opłaca? Na co należy zwracać uwagę?

SUV z rynku wtórnego – dlaczego gra jest warta świeczki?

SUV-a opłaca się kupić na rynku wtórnym przede wszystkim ze względów finansowych. Samochód z drugiej ręki kosztuje mniej niż nowe – warto przypomnieć o tym, że po wyjechaniu z salonu pojazd na starcie traci sporo na wartości. Jeśli chodzi o sprzedaż używanych aut, to ofert w tym zakresie nie brakuje. Można znaleźć bardzo atrakcyjną cenowo propozycję, której przedmiotem jest świetnie wyposażony SUV w bardzo dobrym stanie technicznym. Taki samochód z powodzeniem posłuży przez kilka czy nawet więcej lat.

SUV z rynku wtórnego – co uwzględnić przy zakupie?

Jak podkreślają doradcy z salonu Autoplaza, przy zakupie SUV-a z drugiej ręki trzeba uwzględnić kilka istotnych kwestii. Podejść do tematu należy dokładnie w taki sam sposób jak do wyboru każdego innego używanego samochodu. W pierwszej kolejności warto określić swoje oczekiwania względem takiego auta oraz ustalić budżet przeznaczony na jego zakup. Kluczowe znaczenie w omawianym kontekście mają stan techniczny pojazdu oraz jego pochodzenie. Mile widziany jest stosunkowo nieduży przebieg. Warto również sprawdzić, jakie usterki i wady fabryczne są charakterystyczne dla danego modelu, a także jak przedstawia się sprawa dostępności części. Pod tym akurat względem najlepiej wypadają popularne modele SUV-ów takie jak np. Ford Kuga. Istotnymi elementami procesu zakupowego są oględziny samochodu oraz jazda próbna.

SUV z rynku wtórnego – gdzie go kupić?

Używanego SUV-a można kupić od osoby prywatnej, niemniej można również rozważyć nabycie samochodu w salonie, który ma w swojej ofercie auta z drugiej ręki. Zakup w salonie ma ten plus, że stan prawny i techniczny wystawianych tu na sprzedaż samochodów nie wzbudza żadnych wątpliwości.

https://www.autoplaza.com.pl/

You May Also Like
Najlepsze akcesoria do kampera

Najlepsze akcesoria do kampera TOP 10

Wyprawa kamperem nie może obejść się bez przygód. Każdy kto kocha ten sposób podróżowania ceni sobie przydatne gadżety i akcesoria, dzięki którym podróżowanie jest ciekawsze i prostsze! Oto 10 rzeczy,…
View Post