Czy soda oczyszczona wybiela zęby?

Total
0
Shares

W przypadku wybielania zębów najskuteczniejsze są oczywiście te zabiegi, które przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach dentystycznych, ewentualnie placówkach medycyny estetycznej. Plusy – bezpieczeństwo i gwarancja dobrych rezultatów. Minus – wysoka cena zabiegu. Jako że takie usługi są drogie, wiele osób decyduje się zmienić swój odcień szkliwa na własną rękę. A istnieje naprawdę wiele metod domowego wybielania zębów. W jednej z tych popularniejszych wykorzystuje się działanie sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona to świetny produkt o zróżnicowanych właściwościach. Jako że ma ona właściwości wybielające i rozjaśniające, bardzo często staje się podstawowym składnikiem zarówno czyszczących środków chemicznych, jak i… past do zębów. Należy jednak zauważyć, że tam dodaje się ją w niewielkich ilościach. Soda oczyszczona występuje w pastach razem z innymi substancjami, dzięki którym nie działa aż tak agresywnie i nie jest w stanie zaszkodzić jamie ustnej. Co innego w momencie, gdy zastosuje się ją samą bezpośrednio na zębach. Zaaplikowana w taki sposób może poważnie zaszkodzić szkliwu. Soda jest wręcz żrącym środkiem, dlatego potrafi doprowadzić do rozpuszczenia szkliwa, przez co stanie się ono wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne czy nawet próchnicę. Wybielanie zębów równie często przeprowadza się przy pomocy soku z cytryny, ale ten bywa niestety tak samo szkodliwy jak soda. Zawarte w nim kwasy rozpuszczają szkliwo. Nakładając na zęby sok z cytryny i jeszcze do tego myjąc je szczoteczką, można nieumyślnie zetrzeć sobie sporą część zęba. A stąd już łatwa droga do bardzo poważnych problemów.

Jeżeli więc komuś marzy się skuteczne wybielenie zębów, na pewno nie powinien on kombinować na własną rękę. Zamiast wydawać pieniądze na rozjaśniające szkliwo środki czy bawić się z metodami polegającymi na stosowaniu sody oczyszczonej bądź soku z cytryny, lepiej zainwestować w profesjonalny zabieg. Na pewno nie będzie on tani, ale jako jedyny okaże się skuteczny.

You May Also Like
leczenie bólu

Różne metody leczenia bólów głowy

Ziołolecznictwo potrafi być równie skuteczne, a czasem nawet skuteczniejsze od klasycznej farmakoterapii. Nie należy umniejszać jego wartości. Naturalne zioła wykazują się różnorodnymi właściwościami, dzięki czemu niektóre z nich znakomicie usuwają…
View Post

Produkty na poprawę odporności

Chciałbyś być prawdziwym okazem zdrowia? Masz tyle pomysłów w swojej głowie i tyle koncepcji do urzeczywistnienia, że uważasz, iż nie możesz sobie pozwolić nawet na kilkudniowe chorowanie? W takim razie…
View Post