Co zrobić w przypadku nagłej awarii ciężarówki na trasie?

Total
0
Shares
serwis ciężarówek
Carpenter woodworker working for house renovation

Pojazdy ciężarowe oraz zestawy ciągników siodłowych z naczepami (TIR) cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu ludzi w dzisiejszych czasach. Nic w tym dziwnego, ponieważ umożliwiają one bezproblemowy transport ogromnych ilości ciężkich ładunków na dalekich trasach krajowych, a nawet międzynarodowych. To właśnie dlatego na rynku działalność prowadzi wiele osób oraz firm specjalizujących się w transporcie ciężarowym. Posiadając takie pojazdy, warto pamiętać o tym, aby o nie dbać.

Dlaczego dbanie o pojazdy ciężarowe jest tak istotne?

Aby cieszyć się wieloletnią sprawnością, wydajnością oraz niezawodnością pojazdów ciężarowych, należy dbać o ich stan techniczny. Oznacza to konieczność przeprowadzania regularnych czynności serwisowych, a także przeglądów technicznych. W ten sposób możliwa jest skuteczna wymiana płynów i części eksploatacyjnych, a także wykrywanie różnych poważniejszych i mniej poważnych awarii, które mogą doprowadzić do znacznie gorszych problemów, a nawet do całkowitego unieruchomienia samochodu na trasie.

Sposób postępowania w przypadku nagłej awarii na trasie

Nawet najlepiej zadbany samochód może ulec nagłej awarii w wyniku jakiegoś zdarzenia drogowego lub przedwczesnego zużycia się jakichś części. Niezależnie od powodów awarii, w przypadku unieruchomienia pojazdu należy przede wszystkim zachować spokój. Konieczne jest zjechanie na parking albo pobocze, a jeśli jest to niemożliwe, wówczas należy odpowiednio oznakować miejsce awarii (trójkąt ostrzegawczy, włączone światła awaryjne, itp.). Dodatkowo warto nałożyć kamizelkę, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po zabezpieczeniu miejsca postoju, można przystąpić do próby samodzielnej naprawy, pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Bardzo dobrym pomysłem jest wezwanie firm specjalizujących się w kompleksowej pomocy drogowej i holowaniu. Można również wezwać mobilne serwisy TIR, które specjalizują się w przeprowadzaniu napraw bezpośrednio na trasie, bez konieczności holowania.

Pomoc w przypadku nagłej awarii na terenie Niemiec

Jeśli do nagłej awarii pojazdu ciężarowego dojdzie na obszarze Niemiec, nie trzeba panikować. Osoby znające język, mogą korzystać z usług niemieckich pomocy drogowych i serwisów TIR, ale zawsze istnieje opcja alternatywna w postaci wezwania pomocy drogowej z Polski, która przyjedzie i udzieli pomocy albo odholuje pojazd. Warto też zwracać uwagę na firmy, takie jak na przykład https://serwis-tir-niemcy.pl. Są to w pełni polskie przedsiębiorstwa, które posiadają pojazdy techniczne rozsiane po różnych regionach Niemiec. Zapewniają one szybki przyjazd i przeprowadzenie naprawy pojazdu, a także fachową obsługę i porozumiewanie się z klientem w języku polskim.

You May Also Like
Najlepsze akcesoria do kampera

Najlepsze akcesoria do kampera TOP 10

Wyprawa kamperem nie może obejść się bez przygód. Każdy kto kocha ten sposób podróżowania ceni sobie przydatne gadżety i akcesoria, dzięki którym podróżowanie jest ciekawsze i prostsze! Oto 10 rzeczy,…
View Post

Porsche Carrera GT

Oszałamiająca moc silnika, unikalny design oraz przemyślana konstrukcja to tylko niektóre z cech przypisywanych supersamochodom. Mianem tym określa się sportowe auta, które odznaczają się opływową, aerodynamiczną konstrukcją pozwalającą osiągać im…
View Post